Pozvali mne do DVTV!

06.09.2022

Být hostem v DVTV znamená v online světě hodně. Nebudu se tajit tím, že jsem sama přemýšlela, jaké by to bylo mluvit o mém největším koníčku, projektu Olinium. 

O prázdninách v letošním roce (2022) se mi to splnilo. Napsali mi na Instagramu, jestli mám zájem přijít do studia. "No jasně! Kdy, kde, jak? :D" 

V tu chvíli jsem nevěděla, kterého moderátora budu mít, ale pár dní před vysíláním mi přišel e-mail, že to bude  pan Veselovský :D Tolik štěstí najednou?

Trávím před kamerou hodně času díky svému Youtube kanálu Olinium. I tak jsem se ještě pár sekund před zapnutím kamer celá třepala. Podezřívám, že mají v týmu někoho, kdo vystudoval chemii, protože dotazy byly super a hlavně mne nachytali při jednom chybně udělaném memu. Nikdo není dokonalý a je třeba si stále připomínat, že i když se opravdu snažím, chybička se může vloudit. To si pamatujte i vy a pokud na něco narazíte, napište mi, abych to mohla opravit.

Co pro mne účast v DVTV znamená? Bylo to uznání mé práce. Nestuduji chemické knihy a články proto, abych mne zvali na rozhovory. Dělám to proto, abyste viděli, že chemie je všude kolem nás, abyste získali znalosti, které se vám pomohou orientovat třeba ve výživě, kosmetice, životním prostředí. Abyste se zamilovali do oboru a třeba ho začali studovat na VŠ, abyste posunuli hranici vědění našeho světa díky vědě. Prostě pochopili, že chemie není zlá, jen nám pomáhá pochopit věci okolo nás. Dost bylo filozofie, rozhovor si můžete pustit zde.